Trendy kuchenne w 2024 roku – modne inspiracje

trendy-kuchenne
Data2024-04-12

W wielu domach i mieszkaniach kuchnia stanowi serce domu. Choć teoretycznie jest to pomieszczenie, służące do przygotowywania posiłków, często zdarza się, że to właśnie w kuchni domownicy i ich goście najbardziej lubią przebywać. Dlatego warto zadbać o to, aby domowa kuchnia jak najlepiej się prezentowała. Jeżeli planujesz remont kuchni w 2024 roku, poznaj modne inspiracje zgodne z najnowszymi trendami.

Minimalizm z nutą elegancji

Wiele osób wciąż kieruje się zasadą „mniej znaczy więcej” w projektowaniu kuchni. Minimalistyczne projekty o czystych liniach i neutralnych kolorach są nadal bardzo popularne w 2024 roku. Dominują białe, szare i beżowe tony, tworząc przestrzenie o jasnym i nowoczesnym wyglądzie. Jednakże, aby uniknąć monotonii, minimalizm warto dodatkowo podkreślić eleganckimi dodatkami, takimi jak mosiężne lub złote akcenty, które dodadzą charakteru i klasy całej kuchni. Jednym z ciekawszych trendów w bieżącym roku są złote baterie kuchenne, które pomogą stworzyć w kuchni ciepłą, ale elegancką atmosferę.

Wyspa kuchenna wciąż w modzie

Popularność wysp kuchennych w kuchniach wciąż rośnie. W 2024 roku możemy spotkać wyspy, które coraz bardziej upodabniają się do stołu. Takie projekty mają na celu zwiększenie przestrzeni użytkowej i zachęcenie domowników oraz ich gości do spędzania czasu w kuchni. Wyspa kuchenna staje się bowiem nie tylko stanowiskiem pracy, czyli przygotowywania posiłków, ale też meblem, przy którym można posiedzieć i porozmawiać.

Naturalne materiały: ciepłe drewno i kamień

Już od ubiegłego roku obserwujemy powrót naturalnych materiałów w kuchennych trendach. W roku 2023 coraz częściej w przestrzeniach domowych pojawiały się elementy z naturalnego ciepłego drewna. W tym roku do drewna dołącza także kamień naturalny. Coraz większym powodzeniem profesjonalnych dekoratorów wnętrz cieszą się blaty kamienne, a szczególnie blaty kuchenne granitowe, które są bardzo trwałe i dostępne w różnorodnej kolorystyce, co czyni z nich uniwersalny wybór do kuchni. Nieco tańszą, ale równie popularną opcją są blaty kuchenne z konglomeratu, które wyróżniają się doskonałymi właściwościami użytkowymi. Jeżeli chodzi o kolorystykę blatów kuchennych, to prym wiodą kontrasty, czyli ciemne blaty do jasnych mebli i na odwrót.

Naturalne akcenty w domowej kuchni wciąż są na topie i z pewnością utrzymają się na szczycie jeszcze przez kilka następnych lat.

Nowoczesne technologie: lodówki podblatowe

W nowoczesnych kuchniach coraz większą popularnością cieszą się tzw. lodówki podblatowe, czyli po prostu chłodzące szuflady. Takie akcesoria można zamontować w dowolnym miejscu, a jest to rozwiązanie korzystne dla właścicieli mniejszych kuchni i sprawdza się wszędzie tam, gdzie lodówka mogłaby zaburzyć harmonię wystroju. Takie lodówki wysuwa się, jak tradycyjne szuflady i zaślepia kuchennym frontem, pasującym do pozostałych mebli. W taki sposób można uzyskać aranżację, w której lodówka będzie całkowicie niewidoczna.

LIMITOWANA PROMOCJA NA BLATY - Odbierz rabat -15%
Sprawdź