Białe schody marmurowe do domu – ponadczasowy hit!

Białe schody marmurowe do domu – ponadczasowy hit!
Data2022-12-14

Marmur to synonim blichtru i luksusu – nie bez powodu! To bardzo trwały i elegancki materiał, który doskonale sprawdzi się w roli posadzki, blatów, jak i schodów. To właśnie dzięki wykorzystaniu tego niezwykłego kamienia schody mogą być wyjątkową i niepowtarzalną ozdobą domu, która doda pożądanego i luksusowego charakteru wnętrzom.

Białe schody marmurowe są niezwykle eleganckie – doskonale odnajdą się w przestronnych klatkach schodowych zapewniając aranżacji wielkości, przepychu i przede wszystkim ciepła. Blask, jaki odbija biały marmur to dodatkowo doskonały argument dla tych, którzy kochają jasne wnętrza i marzą by jeszcze mocniej je rozjaśnić. Jakie jeszcze zalety skrywają białe schody marmurowe?

Elegancja i luksus – białe schody marmurowe

Mało jest tak eleganckich materiałów, jak marmur – nie bez powodu to obowiązkowa posadzka w domach utrzymanych w duchu glamour. Ta wyjątkowa skała charakteryzuje się niesamowitą trwałością, blaskiem oraz wspaniałym designem, który doskonale dopasuje się do różnego rodzaju styli, choć bez wątpienia – najlepiej do luksusowych domów, w których stawia się błysk i blichtr.

Białe schody marmurowe doskonale wpasują się również w jasne, drewniane wnętrza – wtapiają się w nie podkreślając swojskie ciepło. Zawdzięczają to wyjątkowej strukturze, która odbija światło, a tym samym dodatkowo doświetla wnętrza. Jak każdy naturalny materiał, a tym właśnie jest marmur, można go dowolnie łączyć z innymi elementami naturalnymi, w tym z modnym i ponadczasowym drewnem.

Białe schody marmurowe odnajdą się też w aranżacjach przedwojennych domów i kamienic podkreślając arystokratyczny i ponadczasowy charakter – jest to bowiem twarda skała, która odpowiednio pielęgnowana może wciąż wyglądać jak nowa lub zyskać nieco patyny, która podkreśli jej lata.

Łatwość w utrzymaniu czystości, czyli białe schody marmurowe dla tych, którzy cenią porządek

Zaletą białych schodów marmurowych jest łatwość w utrzymaniu czystości – aby przez cały czas wyglądały jak nowe, wystarczy pielęgnować je dedykowanymi płynami, które ułatwiają pozbycie się brudu i tłuszczu, a dodatkowo nabłyszczają ten wyjątkowy kamień, tworząc lustrzaną powłokę.

Powodem, dla którego wiele osób obawia się schodów marmurowych jest śliskość – na pierwszy rzut oka nie jest to bezpieczny materiał na tak newralgiczny punkt domu, jak klatka schodowa. Tymczasem białe schody marmurowe nie są śliskie – złudzenie to wynika z niezwykłej gładkości i blasku, ale jak przystało na kamień, jest on stosunkowo toporny, a zatem bezpieczny.

Właściciele domów, w których przebywają małe dzieci, dodatkowo mogą białe marmurowe schody zabezpieczyć naklejkami antypoślizgowymi czy poprosić o wykonanie specjalnych wykończeń w formie rowków, które również zmniejszają możliwość poślizgnięcia się na białych marmurowych schodach.

Białe schody marmurowe będą doskonałym wykończeniem klatki schodowej nadając jej blasku i ponadczasowej elegancji. Warto całą aranżację uzupełnić bogato zdobionymi ramami i lustrami, które dodatkowo podkreślą luksus wnętrza – ostatecznym argumentem za marmurowymi schodami powinna być także ich wyjątkowa trwałość, która przetrwa nie jeden remont dopasowując się równocześnie do zmian w otoczeniu i łatwość w utrzymaniu czystości, szczególnie w domach z czworonożnymi przyjaciółmi. Białe schody marmurowe są nie tylko na lata, lecz i całe pokolenia!

LIMITOWANA PROMOCJA NA BLATY - Odbierz rabat -15%
Sprawdź