Zalety posadzki z granitu – podłoga na pokolenia!

posadzki z granitu
Data2022-11-29

Wybór właściwego materiału na posadzkę nie jest prosty i oczywisty – różne trendy, a także indywidualne upodobania sprawiają, że w gąszczu propozycji często stawiamy na wygląd, zapominając o walorach użytkowych. Choć każdy rodzaj podłogi ma swoje ogromne plusy, bez wątpienia jednym z najtrwalszych i najlepszych sposób na niezniszczalną podłogę jest zastosowanie kamienia. Posadzka z granitu będzie nie tylko trwała, ponadczasowa ale i elegancka!

Posadzki z kamienia nie cieszą się aż taką popularnością, jak płyty laminowane czy winylowe, choć są zdecydowanie bardziej trwałe. Głównymi powodami są cena oraz mity, jakie przez lata narosły wokół kamiennych posadzek – tymczasem koszt posadzki z kamienia jest stosunkowo niski jeśli weźmiemy pod uwagę jego trwałość. A co z mitami?

Posadzka z granitu – obalamy mity!

Wokół kamiennych podłóg przez lata powstało wiele mitów. Pierwszy z nich to zimno, jakie bije od litego kamienia. Faktycznie, kamień jest stosunkowo chłodny – podobnie, jak popularne gresy czy płytki ceramiczne, które są dość powszechne w polskich domach i mieszkaniach. W odróżnieniu od wielu innych materiałów na posadzkę granit doskonale sprawdzi się w domach z ogrzewaniem podłogowym. Mimo, że ze względu na gęstość i masę długo się nagrzewa, długo też oddaje ciepło – nawet po wyłączeniu ogrzewania.

Posadzka granitowa jest śliska – to kolejny mit, który sprawia, że kamienne podłogi nie są wybierane do domu z małymi dziećmi czy czworonogami. Oczywiście wypolerowany kamień może być przyczyną upadku, ale w przypadku newralgicznych punktów można zastosować specjalne nacięcia lub nakleić nakładki silikonowe, które zapobiegają poślizgnięciu.

Na koniec mit aranżacyjny – posadzka granitowa jest monochromatyczna, a zatem wybór kolorystyczny jest ograniczony. Tymczasem posadzka z granitu w zależności od sposobu obróbki kamienia może mieć różne wzory, jak i odcienie. Dodatkowo, jak w przypadku wszystkich naturalnych materiałów – każda podłoga wykonana z kamienia różni się od siebie, bowiem nie ma drugiego takiego samego wzoru w naturze. Posadzka z granitu przybiera zatem wiele odcieni, które pasować będą do wielu różnorodnych wnętrz.

Właściwości posadzki z granitu

Kamienne podłogi, w tym posadzka z granitu, odznaczają się niezwykłą trwałością – to najlepszy materiał do kuchni, któremu nie straszne są trudne plamy z oleju czy upuszczony garnek. Trwałość kamienia sprawia, że jest to posadzka na wiele pokoleń.

Posadzka z granitu jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, odporna na wilgoć oraz charakteryzuje się doskonałą ognioodpornością – to niepodważalna zaleta, którą docenią wszyscy dbający o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

Posadzki z granitu znakomicie będą prezentować się także w łazience. Doskonale współgra z aranżacją naturalną, w stylu boho i rustykalną, ale perfekcyjnie łączy się z nowoczesnym minimalizmem czy dostojnym loftem. Nie powinno jej też zabraknąć we wnętrzach nawiązujących swoim designem do przedwojennych kamienic – szczególnie w łazienkach oraz głównym ciągu pieszym.

W poszukiwaniu sprawdzonej i trwałej posadzki warto zwrócić uwagę na materiały naturalne, takie jak granit – nie bez powodu towarzyszy on nam od stuleci i wciąż prezentuje się wspaniale, bowiem ząb czasu wydobywa z niego prawdziwe arystokratyczne piękno.

LIMITOWANA PROMOCJA NA BLATY - Odbierz rabat -15%
Sprawdź