Z jakiego kamienia kominek do wnętrza z jasnego drewna będzie najlepszy?

Z jakiego kamienia kominek do wnętrza z jasnego drewna będzie najlepszy
Data2022-12-11

Kominek jest synonimem ciepła i romantyzmu – nie ma zatem nic dziwnego w tym, że marzą o nim prawie wszyscy. Jest nie tylko doskonałą ozdobą pomieszczenia, ale sprzyja także rodzinnej integracji, jest doskonałym źródłem ciepła w chłodniejsze jesienne wieczory, a w trakcie świąt wprowadza do domu upragnioną i niezapomnianą magię. A jaka obudowa kominka sprawdzi się w przestronnym, jasnym wnętrzu, dzięki której nie utraci ono swojej lekkości?

To, co decyduje o pięknie kominka to jego obudowa – jeśli jest estetyczna, wpasuje się w różnego rodzaju wnętrza i zapewni właściwe bezpieczeństwo. Taki jest kominek z kamienia – jest to bowiem materiał trwały, odporny na wysokie temperatury i na ogień, co ma ogromne znaczenie w przypadku wszystkich norm BHP. Kamień kojarzy się jednak z materiałem ciężkim i topornym – czy jest dla niego miejsce we wnętrzach jasnych, lekkich i przestronnych? Jak najbardziej!

Kominek z kamienia w jasnym wnętrzu

Jasne wnętrza nawiązują do minimalistycznego stylu skandynawskiego – są przestronne, delikatne, ale też i bardzo ciepłe. Drewniana podłoga jest zwykle polakierowana na biało lub szaro, co dodatkowo sprzyja optycznemu powiększeniu przestrzeni. W takich wnętrzach dobór właściwego kominka z kamienia jest bardzo ważny – może on bowiem być doskonałym elementem całej aranżacji lub zakłócać ją zbyt mocnym kształtem oraz barwą.

Do jasnych i lekkich wnętrz doskonale sprawdzą się kominki z kamienia marmurowe – jasny marmur wtopi się w całą aranżację będąc jedynie ciepłym akcentem, który podkreśli wyjątkowy styl całego salonu, przy okazji nadając mu ponadczasowej elegancji i sznytu. 

Wykonany z jasnego marmuru kominek nie będzie rzucał się w oczy, a zatem pozostanie delikatnym dodatkiem – można zatem pokusić się o inne elementy aranżacyjne, które nadadzą wnętrzom wyjątkowego charakteru i podkreślą skandynawski minimalizm – ciepły, wełniany chodnik, a może ręcznie wyszywane zazdrostki?

Kominek z kamienia – kontrast, który nadaje elegancji

W jasnych wnętrzach kominek z kamienia może być również jego głównym elementem aranżacyjnym, a zatem skupiać na sobie wzrok. Doskonale w tej roli sprawdzą się ciemne granity, które będą wybijać wśród jasnych ścian i podłóg. 

Taki kominek z kamienia powinien być uznawany za główną dekorację, a jak wiadomo – mniej znaczy więcej. Dekoracyjny kamień, który będzie wybijał wśród jasnych ścian przykuje uwagę, a to oznacza że pozostałe dodatki powinny być bardzo delikatne, praktycznie nierzucające się w oczy. Można oczywiście pokusić się o nutkę eklektyzmu i misz-maszu, ale w takim wypadku jasne i przestronne wnętrza mogą być trochę przytłoczone.

Kominek z kamienia w jasnym wnętrzu może się w niego po prostu wtopić, ale może być również bardzo stylowym dodatkiem – wszystko zależy od tego, na jaki kamień postawimy. Warto mieć na uwadze, że to materiał ponadczasowy, który wpisze się w każdy wystrój bez względu na panujące chwilowo trendy, dlatego też będzie doskonałym spoiwem dla nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji skandynawskich, jak i dla przestronnych loftów, które potrzebują prawdziwego, ognistego ciepła. Decyzja nie jest łatwa, ale warto kierować się intuicją – w przypadku idealnych kominków z pewnością nie zawiedzie!

LIMITOWANA PROMOCJA NA BLATY - Odbierz rabat -15%
Sprawdź